Чи можливий поділ майна подружжя без розірвання шлюбу?

Насправді тема поділу майна подружжя без розірвання шлюбу є доволі нестандартною. Причина в тому, що багато людей вважають поганою прикметою під час шлюбу передбачати можливий варіант розвитку подій у випадку розлучення. Однак, ми завжди з впевненістю говоримо своїм клієнтам, що при можливості, завжди варто укладати відповідні «шлюбні» договори. В його укладенні немає нічого поганого та такого чого варто боятись.

Що дає «шлюбний» договір?

Такий тип договорів – це один із варіантів здійснити поділ майна при розлученні без суду, і за взаємною згодою. При цьому такий договір можна укласти як на стадії одруження, так і через тривалий час після укладення шлюбу. Таким чином доволі часто вже будучи в шлюбі, сторони вирішують передбачити варіанти як поділити спільне майно у випадку якщо вони розійдуться. В такому договорі можна передбачити в яких випадках за ким залишається те чи інше майно.

Наприклад, нещодавно наші клієнти уклали договір про поділ майна подружжя, яким передбачили що у випадку розірвання шлюбу, більша частина нерухомості залишається у власності дружини. У власності чоловіка залишається незначна кількість нерухомості, автомобіль та грошові кошти які знаходяться на депозитному рахунку в банку. Таким чином сторони погодили між собою усі нюанси, і домовились що для них, у випадку розлучення, важливішим є збереження гідності та порозуміння з метою спільного виховання дітей, аніж судитись за квадратні метри.

Більше того, практика показує, що у випадку якщо сторони доходять до спільного вирішення таких життєвих проблем – вони знайдуть спільну мову і у вихованні дітей. У таких пар, як правило, не виникає проблем домовитись між собою щодо відпочинку дітей, щодо побачень з ними тим з батьків хто проживає окремо, тощо. Це все значно краще переноситься дітьми і їм морально легше перенести розлучення, аніж у випадку якщо сторони воюють в суді за поділ куплених розеток при розлученні.

Ще одним не менш важливим нюансом є те, що у випадку якщо сторони добровільно здійснюють поділ майна подружжя – вони економлять суттєву суму коштів. Зокрема – це судові збори, послуги адвокатів, витрата часу на поїздки в судові засідання, тощо. Більш детально про тему розлучення ви можете проживати в іншій статті – https://rozluchennia-advokat.com.ua/iaka-protsedura-rozluchennia/

Якщо у вас залишились запитання, або вам потрібен сімейний адвокат – залиште заявку під цією статтею і адвокат зв’яжеться з вами впродовж 24 годин!

    Scroll to Top
    Залиште свої дані
    Я зв’яжусь з Вами протягом робочого дня