Яка процедура розлучення?

Якщо ви вирішили подати на розлучення, тоді варто розуміти як відбувається розгляд такої справи та які її особливості. Окрім цього часто виникають запитання що таке строк на примирення, в яких випадах його дають, тощо. Нижче ви отримаєте відповідь на вказані питання.

Яка процедура розлучення?

Перш за все потрібно зібрати пакет документів, зокрема:

  • Оригінал свідоцтва про шлюб;
  • Копія свідоцтв про народження дітей;
  • Копія паспорта позивача;
  • Дані відповідача.

При наявності всіх необхідних документів адвокат готує позовну заяву та інші потрібні документи. Після цього документи надсилаються в суд, який отримавши їх, перевіряє на вимоги відповідності заяви вимогам закону. Наступний етап – відкриття провадження у справі та призначення справи до судового розгляду.

Як виглядає процедура розлучення після відкриття провадження?

Після відкриття провадження суд призначає перше судове засідання та викликає на нього сторони. Своїм клієнтам ми рекомендуємо не витрачати час на поїздки в суд, і як правило, відправляємо заяву про розгляд справи без вашої участі.

У випадку, якщо ви вирішили подати на розлучення, тоді повинні знати що у випадку якщо одна із сторін заперечує розлучення та зможе мотивувати суду чому шлюб потрібно зберегти, тоді суд повинен вжити заходи щодо збереження сім’ї.

В таких випадках суд надає сторонам строк на примирення. Згідно закону, він не може перевищувати шести місяців. Зокрема, суд може надати і тиждень для цих цілей, і місяць. Яким саме буде строк – визначає виключно суд в залежності від обгрунованості позову, відзиву та інших обставин справи.

Ще одним нюансом є те, що у випадку якщо відповідач не з’явиться, в такому випадку засідання може бути відкладене. Повторна неявка відповідача не перешкоджає розгляду справи. Разом з тим, дуже важливим є повідомлення сторін про засідання, адже якщо хтось не повідомлений то його неявка буде поважною.

Якщо ж ви перебуваєте за кордоном і плануєте розлучитись, тоді прочитайте цю інформацію – https://rozluchennia-advokat.com.ua/iak-rozluchytys-za-kordonom-ukrainy-iakshcho-cholovik-ne-daie-rozluchennia/

Таким чином порядок розірвання шлюбу є доволі простим, але разом з тим краще доручити цю справу юристу з розлучення. Для цього залиште заявку нижче, і адвокат з вами зв’яжеться впродовж 24 годин.

    Scroll to Top
    Залиште свої дані
    Я зв’яжусь з Вами протягом робочого дня