Аліменти – кошти які отримувач зобов’язаний витратити виключно на утримання та розвиток спільних дітей. Відповідно до чинного законодавства аліменти можуть бути призначені незалежно від того чи перебувають сторони в шлюбі чи розлучені, чи ніколи в шлюбі не перебували. Батьківство саме по собі передбачає відповідальність за утримання та забезпечення своїх дітей. Це правило є основоположним, і якщо воно порушено – тоді виникає право про стягнення аліментів через суд.
Якщо вам потрібен адвокат по сімейним справам, тоді вам слід розуміти, що законодавчо встановлені певні розміри аліментів які рекомендовані та гарантовані державою. Окрім цього вирішуючи про стягнення аліментів з того з батьків хто проживає окремо від дитини, слід знати що є два варіанти їхнього призначення.
Варіанти призначення стягнення аліментів:
- Стягнення аліментів через видачу судового наказу;
- Стягнення аліментів через отримання рішення суду.
Отримання судового наказу є більш швидким та простим шляхом отримання коштів для утримання дитини. При цьому судовий наказ видається у випадку якщо заявник просить стягнути на одну дитину 1/4 з доходу другого з батьків, на двох дітей – в розмірі 1/3, а на трьох і більше дітей – 1/2 з доходу.
Разом з тим одразу виникає наступне запитання про стягнення аліментів – яку суму стягуватимуть у випадку якщо боржник не працює? В такому випадку аліменти розраховуватимуться з середньої заробітньої плати по регіону де проживає боржник.
Окрім цього стягувач аліментів має право вирішити чи звертатись в суд із заявою про видачу судового наказу, чи з позовною заявою. При цьому, адвокат по сімейним справам повинен пояснити, що у випадку звернення в суд з позовною заявою, позивач має змогу просити призначити стягнення в твердій грошовій сумі, наприклад – по 2000 гривень на дитину щомісячно.
При цьому, сума аліментів може бути і значно більшою. Мінімально ж ця сума не може бути меншою за половину прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Наприклад, з 1 січня 2023 року для дитини віком до 6 років прожитковий мінімум становить 2272 грн. Відтак мінімальне стягнення становить 1136 гривень.
Тому, вирішуючи питання про стягнення аліментів, краще всього порадитись з адвокатом. Він допоможе вам обрати оптимальний варіант звернення до суду, щоб отримати максимальну користь для спільної дитини. Щоб дізнатись які документи потрібні для розлучення – читайте статтю: Які документи потрібні для розлучення
Для залишення заявки на отримання послуг адвоката – залиште заявку у графі нижче.