Як відбувається поділ спільного майна подружжя?

Поділ спільного майна подружжя – це тип справ, які відносяться до категорії сімейних, і є одними з найскладніших у своїй категорії. При цьому потрібно розуміти, що поділ майна можна здійснити не лише через суд.

Чи можливий поділ майна без суду?

Так. Поділити майно можна двома шляхами. Якщо між сторонами є порозуміння та відсутній спір, поділ спільного майна подружжя можна здійснити через нотаріуса. Зокрема, шляхом укладення договору щодо поділу майна. У випадку, якщо сторони не можуть порозумітись щодо цієї теми, то в такому випадку залишається єдиний варіант – суд.

За яких умов можливий поділ майна без суду?

Перш за все потрібно розуміти що вважається спільним майном, а що відноситься до особистої власності. Зокрема, відповідно до законодавства, майно успадковане та подароване вважається особистою власністю та не підлягає поділу після розлучення. Усе інше – вважаються спільним та підлягає поділу на загальних чи спеціальних умовах.

Разом з тим, доволі часто один із подружжя вирішивши «насолити» іншій стороні, починає бажати поділу майна, яке відноситься до особистої власності. У такому випадку залишається єдиний варіант – суд. Також трапляються випадки, коли сторони не можуть дійти до згоди яка ж вартість усього нажитого за роки шлюбу.

Тому поділ майна без суду можливий лише у випадку, якщо між сторонами є порозуміння щодо ключових моментів, і немає спорів. В такому випадку ви економите час, кошти та власні нерви. Якщо вам потрібен сімейний адвокат – залиште заявку під цією статтею і адвокат зв’яжеться з вами впродовж 24 годин!

    Scroll to Top
    Залиште свої дані
    Я зв’яжусь з Вами протягом робочого дня