Аліменти на дитину – необхідність, адже діти мають право на гармонійний розвиток, отримання освіти, належного рівня забезпечення тощо. При цьому звертаю увагу, що забезпечення дітей є відповідальністю обох батьків. Сформована в суспільстві думка що дитину повністю повинен забезпечувати батько – хибна. Відповідно до законів, батьки повинні в рівній мірі забезпечувати своїх дітей.
З цього випливає, що адвокат по сімейним справам може допомогти призначити стягне аліментів як з батька так і з матері. Визначальним фактором в питанні з кого стягувати аліменти є те, з ким проживає дитина. Зокрема, аліменти стягуються з того з батьків, хто проживає окремо від дитини.
То чи складно призначити аліменти на дитину?
Аліменти на дитину призначити не складно, головне – зібрати необхідні документи. Зокрема, вам потрібно:
* паспорт позивача;
* копія свідоцтва про народження дітей;
* копія документу що підтверджує перебування батьків в шлюбі (у випадку якщо батьки перебували в шлюбі);
* копія документу що підтверджує розірвання шлюбу батьків (у випадку якщо батьки розлучені);
* довідка про склад сім’ї, що підтверджує що діти проживають саме ж вами.
Окрім цього, у випадку якщо діти мають постійні розлади здоров’я, потребують періодичного лікування, тощо, тоді потрібно надати підтверджуючі цьому документи. Ними можуть бути медичні висновки, рекомендації, довідки, тощо.
При наявності зазначених вище документів, адвокат по сімейним справам зможе сформувати пакет документів в суд. В подальшому судом розглядатиметься справа та вирішуватиметься питання на скільки обгрунтований позов, і вирішуватиметься яку суму аліментів слід стягнути.
Винісши судове рішення, кожна із сторін може з ним не погодитись. Це дозволяє подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції. В такому випадку справу розглядатиме й апеляційний суд. При цьому зазначу, що аліменти на дитину призначаються не з дня коли суд виніс рішення, а з дня подання позовної заяви в суд.
Таким чином, якщо справа розглядатиметься пів року, то відповідач повинен буде за весь період сплатити признані аліменти. Це є своєрідною гарантією захисту прав дітей, і що їхні інтереси не будуть залежати наприклад від штучного затягування справи сторонами.
Якщо ж ви з відповідачем ще не розлучені і бажаєте це зробити, можна одночасно подати позовну заяву про розірвання шлюбу. Детальніше про процедуру розлучення прочитаєте у статті – https://rozluchennia-advokat.com.ua/iaka-protsedura-rozluchennia
Якщо вам потрібен адвокат по сімейним справам, тоді залиште заявку знизу сторінки, і адвокат з вами зв’яжеться!