Чи можливе розлучення без присутності одного з подружжя?

Розлучення – це право одного або обох членів подружжя на припинення своїх відносин. Законом передбачено право на розірвання шлюбу через органи ДРАЦС (колись вони називались заксами) та через суд.

В яких випадках потрібно звертатись в суд?

Слід розуміти одне просте правило – якщо у сторін є спільні неповнолітні діти, або є спір щодо майна чи небажання однієї із сторін розлучатись – тоді слід звертатись в суд. Через органи ДРАЦС розлучитись можливо виключно за спільною заявою обох членів подружжя, та у випадку якщо у сторін немає неповнолітніх дітей.

Таким чином, в судовому порядку можуть розглядатись справи про розлучення в яких, наприклад, немає згоди одного із подружжя. При цьому більшість людей не знає чи можливе розлучення без присутності одного з подружжя. Так, от, потрібно розуміти що для розлучення не потрібна згода другої сторони. Звичайно, вона може суттєво пришвидшити весь процес, і справа буде розглянута швидше, але ця згода не є принциповою.

Зокрема, у випадку, якщо один із подружжя не з’являється в засідання, суд декілька разів може відкласти розгляд справи, але в кінцевому результаті все ж винесе рішення. Якщо ж одна із сторін буде категорично заперечувати розлучення, то враховуючи доводи сторін, суд зможе надати сторонам строк на примирення. Відповідно до чинного законодавства, він не може перевищувати 6 місяців.

Таким чином, суд виконає вимоги іншої статті, яка зобов’язує суд вжити заходи щодо примирення, та надасть його. Після цього, якщо одна із сторін продовжує наполягати на розірванні шлюбу, суд ухвалить відповідне рішення.

Це означає, що для розірвання шлюбу не потрібна присутність обох сторін. Своїм клієнтам я рекомендую не витрачати власний час та нерви, і подати заяву про розгляд справи у відсутності сторони.

Якщо у вас залишились запитання, або вам потрібен сімейний адвокат – залиште заявку під цією статтею і адвокат зв’яжеться з вами впродовж 24 годин!

Scroll to Top
Залиште свої дані
Я зв’яжусь з Вами протягом робочого дня