Поширеною є практика, коли матері на момент народження дитини є незаміжніми, і біологічний батько не записаний в свідоцтві про народження дитини. Або ж чоловік не визнає факту батьківства. У такому випадку потрібно розуміти, що встановити факт батьківства можна в судовому порядку.
Які особливості таких справ?
Перш за все, потрібно розуміти що встановити факт батьківства можна як за допомогою проведення відповідної експертизи ДНК, так і за допомогою наявних у матеріалах справи доказів. Для звернення з позовом до суду, вам потрібно зібрати наявні у вас документи та відомості які підтверджують те, що у вас з відповідачем були фактичні відносини.
Такими доказами можуть бути пояснення свідків, які підтвердять факт спільного проживання, факт спільного проведення часу, тощо. Окрім цього доказами можуть бути спільні фото та відео, документи що підтверджують ваші стосунки, тощо.
В яких випадках призначається експертиза?
Доволі часто для того щоб встановити батьківство, доводиться призначати експертизу. Проводиться вона шляхом відібрання біологічних матеріалів (як правило слини) у батька та дитини. Як правило експертизу призначають в тому випадку, якщо чоловік не визнає факту батьківства.
І іноді трапляється так, що в судовому порядку суд призначає експертизу, а відповідач не з’являється на її проведення. Що ж робити в такому випадку? Насправді це поширена практика, але в такому випадку, суд візьме до уваги інші долучені докази, про які згадувалось вище. При цьому, неявка відповідача без поважної причини на проведення експертизи – зіграє не в його користь, адже суд це теж враховуватиме при винесенні свого рішення.
На перший погляд ця справа не є складною. Але насправді, для того щоб встановити батьківство, потрібно витрати суттєву кількість часу. Окрім цього потрібно достатньо добре аргументувати позовну заяву, зібрати достатню кількість доказів, пояснень свідків, тощо. Якщо до цього підійти відповідально ще на стадії формування пакету документів, то результат не заставить себе чекати.
А якщо вам потрібно щоб адвокат вів одразу декілька ваших справ, тоді прочитайте цю статтю – https://rozluchennia-advokat.com.ua/iaki-spravy-vede-simejnyj-advokat/
Якщо у вас залишились запитання, або вам потрібен сімейний адвокат – залиште заявку під цією статтею і адвокат зв’яжеться з вами впродовж 24 годин!